zastosowania, użytkowanie, ładowanie

Zalety akumulatorów żelowych

Akumulator żelowy charakteryzuje się elektrolitem unieruchomionym w postaci żelu. Akumulatory żelowe Szczecinek idealnie sprawdzi się na łodzi, jachcie, elektrycznym wózków inwalidzkich, czy systemie solarnym, a także w maszynach czyszczących, na campingach.

Zalety akumulatorów żelowych:
zwiększona ilość głębokich cykli rozładowania-ładowania,
elektrolit w postaci żelu rozwarstwia się,
akumulator żelowy dobrze toleruje podwyższoną temperaturę pracy a także niekorzystne warunki atmosferyczne, oraz wzmożone wibracje
pełny powrót ze stanu głębokiego rozładowania, nawet jeśli ponowne ładowanie baterii ma miejsce po jakimś czasie,
bardzo dobra wydajność przy długich czasach rozładowań,
zmniejszone samorozładowanie,
do zastosowań przy niestabilnej sieci zasilającej,
do codziennych, powtarzających się rozładowań.

Należy wspomnieć że akumulatory żelowe nie wymagają stawiania w pozycji pionowej, nie ma potrzeby uzupełniania elektrolitu, (żel nie paruje, dlatego akumulatory żelowe zostały nazwane bezobsługowymi, choć do tej grupy należą także inne typy akumulatorów). Kolejną bardzo ważną cechą akumulatorów żelowych jest fakt, że nie ma wycieków elektrolitu (oraz wynikającej z tego korozji) i mają większa odporność na ekstremalne temperatury, uderzenia i wibracje a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Akumulatory żelowe proponowane przez dystrybutorów powinny się charakteryzować 12-letnią żywotnością, podwyższoną ilością cykli rozładowania i 2 letnią gwarancja. Takie firmy prowadzą także sprzedaż wysyłkową.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partner: Akumulatory żelowe | Na WordPress | Elegant Themes